מערך שיעור בנושא הרפורמה במערכת המשפט – פברואר 2023

החברה הישראלית נמצאת בימים של מחלוקת פוליטית וחברתית. הסוגיה המרכזית שכרגע על הפרק היא מעמדה של מערכת המשפט, כאשר חלקים בציבור רואים בה רפורמה רצויה וחלקים אחרים רואים בה הפיכה משטרית מסוכנת. 

מורות/ים רבות/ים מתלבטות/ים האם ואיך להביא את הנושא לכיתה. עולים חששות רבים כמו: "למה להעלות נושא כל כך נפיץ ומפצל?" "אני בעצמי מבולבל/ת ומרגיש/ה שאין לי את כל הידע" ו"גם אם יש לי דעה מגובשת – האם מותר לי להביע אותה בכיתה?"

הבלבול והמבוכה הם לגיטימיים גם עבורנו וגם עבור התלמידות/ים. מותר לנו להיכנס לכיתה ללא דעה סופית ומגובשת בנושא מורכב זה. ועם זאת, כנשות ואנשי חינוך עלינו לפתח את היכולת לשוחח עם התלמידות/ים על נושאים בוערים, להנגיש עבורן/ם את הידע הרלוונטי, להביא זוויות שונות ומנוגדות של הנושא, לאפשר להן/ם לשאול, לבקר, להתווכח וגם לגבש עמדה מושכלת שמבוססת על ידע.

בדיוק בשביל זה הכנו לכם/ן את מערך השיעור הזה על הרפורמה ועל איך להביא אותה לכיתה. בסוף המערך תמצאו מאגר מקורות על הרפורמה ועל הדעות השונות עליה. 

לשיעור מצורפת מצגת.

בנוסף, אנחנו מציעות לכם/ן להצטרף למפגש מקוון למורות/ים בהנחיית ד"ר אריאלה בארי בן ישי, ובו נתכנס במרחב בטוח, נעבד, נתיעץ, נשתף, נתלבט, נתחזק וננסה להכין ביחד ארגז כלים קטן שנוכל להגיע איתו לכיתה.

יום רביעי, 1 במרץ 2023, בשעה 20:30 למשך כשעה וחצי
המפגש ללא תשלום אך נדרשת הרשמה בטופס

איור: גיא מורד, ידיעות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.