תוכלו למצוא כאן מגוון חומרים: מערכי שיעור עם נגיעה ישירה או עקיפה לנושאי החג, שירים וסיפורים, טקסטים מגוונים שפותחים נקודות מבט שונות ומעניינות על החג וגם סרטונים ומשחקים. 
החומרים מתאימים בחלקם לתלמידי/ות יסודי ובחלקם לעל יסודי. מציעות לבחון את הנושאים שמעניינים אתכם/ן ואת מידת ההתאמה לכיתה שלכן/ם. 

  • מה נשתנה הסדר הזה? הילדות והילדים שנאלצו להסתגל בתקופה כה קצרה לשינויים רבים כל כך, יצטרכו להסתגל גם לרעיון שליל הסדר יהיה שונה השנה. בשיעור ננסה לעזור לילדות/ים להסתגל לרעיון דרך שיחה פתוחה וגם דרך חשיבה משותפת על איך לשמור על המסורת גם בתקופה של שינויים.
  • בסימן שאלה – הצעות לפעילויות בכיתה לחג הפסח: ברוח שאילת השאלות שמאפיינת את חג הפסח, אנו מציעות מספר הצעות לפעילויות שבמרכזן 'שאילת שאלות'.  ניתן לבחור מבין הפעילויות השונות בהתאם לגיל התלמידות/ים ולפי רמת העניין שלהן/ם. 
  • סיפורו של איקבל מאסי – מילד עבד למנהיג | מערך שיעור מותאם ללמידה מרחוק: חג הפסח הוא הזדמנות לבחון ביחד עם התלמידות/ים את הרלוונטיות לימינו של נושאים מסיפור יציאת מצרים כמו עבדות וכמו מנהיגות. הסיפור של איקבאל מאסי הילד שהיה עבד והפך למנהיג, מעלה לדיון את הנושא החשוב של עבדות ילדות/ים בימינו, כמו גם את הנושא והערך של מנהיגות ואקטיביזם של ילדות/ים.
  • חד גדיא: גדי אחד והרבה שירים – מערך לחג הפסח מותאם ללמידה מרחוק: למי שהגיעו עד לסוף ההגדה מחכה בדף האחרון הפיוט "חד גדיא". מערך השיעור יעסוק בפיוט זה ובשירים בני זמננו שנכתבו בעקבותיו. 

לפעילויות נוספות: