"מסע מוצלח לא מסתיים לעולם,
הקילומטרים כן.
אך הזמן נשאר חקוק בתוכך
הופך חלק ממך.
בסוף המסע אינני מרגיש מנצח,
אלא יותר אסיר תודה.
כאילו שהדרך עברה בתוכי ולא אני בתוכה."
(אברהם חלפי)

למרות תקופה מאתגרת של רפורמה משפטית, אתגריים פוליטיים מבחוץ ומבפנים ואולי דווקא בגלל זה, התפקיד של קדמה בכל תחומי הפעילות שלנו התחדד. אנחנו בוחרות להיות מובילות. סוכנות של שינוי. אנחנו בוחרות לעסוק בנושאים מורכבים כמו מחאות וביקורת פוליטית, להוציא מערכי שיעור בשפה הערבית בתקופה של מתיחות ושנאה הדדית, לעסוק בסוגיות מגדריות כשפרשיות מזעזעות עולות לכותרות ולחזק את קהילת המורות והמורים שנאבקו השנה על הזכויות שלהן.ם ועל הערך שלהן.ם בחברה. אנחנו בוחרות לקדם פרויקטים שמחזקים את התלמידות והתלמידים הכי מוחלשות.ים בתקופה של תחרותיות גוברת ולדבר על הסללה מגדרית ועל נושאים של אי צדק. 

זו היתה שנה של עשיה עשירה ושל המון תנועה, ולצידה גם חשיבה עמוקה על ההמשך. על אפשרויות ההתפתחות ועל אופקים חדשים שמבשילים ומתחילים לצאת לאור כבר עכשיו. 
אנחנו מזמינות אותך "לטעום" קצת מהדברים שנעשו השנה. ניסינו לרכז כאן את המיטב, הלוואי והיינו יכולות לכתוב על הכל ולספר לפרטי פרטים את הרגעים המספקים ומרחיבי הלב שהיו לנו. הם הוכיחו לנו שהעבודה משתלמת, ששיתופי פעולה מוצלחים מניבים פירות ושיש לנו המון כוחות טובים עם תשוקה ואהבה למה שהם עושים.
אנחנו ממשיכות במרץ לעבר השנה החדשה. מתחילות אותה בידיים פתוחות ובהמון תקווה!