אנחנו בעמותת קדמה רואות עצמנו מחויבות לתמוך בזכות לחינוך שווה וראוי של הקהילות שפונו מבתיהן או אלו שלא פונו ונשארו באזורים שנפגעו כתוצאה מהמלחמה. בין אם נשארו או חזרו חזרה, התלמידים והתלמידות בקהילות אלו זכאים לתנאים מיטביים ללמידה, להקלות במבחנים בהתאם לפגיעה שחלה באפשרויות הלמידה שלהם.ן, לרשת תמיכה טובה ואיכותית והשלמת כל הפערים שנוצרו כתוצאה מהמלחמה, פערים שהלכו והחריפו.
המלחמה על החינוך עבור הקהילות המפונות, כמו עבור כל הקהילות שלא זוכות לחינוך שווה ואיכותי, היא עבורינו חלק מהמחויבות שלנו לקידום שוויון וצדק חברתי  והתייצבנו לצידן כבר מתחילת המלחמה. 

בימים אלו אנו שותפות למאבק של תלמידי ותלמידות קריית שמונה למתווה הוגן ושוויוני של בחינות הבגרות שלהם. האגודה לזכויות האזרח הגישה בשם התלמידים והתלמידות עתירה לבג"צ ואנחנו מקוות מאוד שעל אף שתקופת הבחינות כבר החלה, יהיה הסכם שיאפשר לתלמידים ולתלמידות לקבל את כל הזכויות שמגיעות להם. אפשר לקרוא את כל הפרטים וההתפתחויות פה

בקוביות למטה תוכלו לקרוא עוד על הפעולות שלנו לאורך תקופת המלחמה. זו הזדמנות לומר תודה לכל השותפים והשותפות שחברו אלינו או שחברנו אליהם, לכל המתנדבים והמתנדבות, אנשי ונשות האקדמיה, הפעילות והפעילים וכל התלמידות והתלמידים וצוותי ההוראה שנתנו בנו אמון.

ממשיכות לפעול ונמשיך לעדכן!