כבר בשבוע השני למלחמה נרתמנו בעמותת קדמה להקמה של מרכז למידה עבור תלמידים ותלמידות שפונו משדרות למלונות בים המלח.
בכל שבוע שעבר נחשפנו לפערים ההולכים ומחריפים בין התלמידים והתלמידות המפונים במלונות, רחוקים מהמסגרות שלהם ומהשגרה המוכרת, שרויים בחוסר ודאות ומתמודדים עם טראומה מתמשכת, ובין אלו שהושפעו במעגלים שונים מהמלחמה, אבל חזרו למסגרת בית ספרית בסוג של "שגרת מלחמה". 
ביום שני 4/3/2024 היה היום האחרון שלנו במלון אינגו'י. 
חשבנו שאנחנו באות לעזור, אבל למעשה כל יום שהגענו עם צוות המתנדבים והמתנדבות שלנו, פתוחות לכל תרחיש שהיום הזה יביא, קרה סוג של קסם. הדאגות, החרדות והעצב פינו את מקומם לשהייה נטו עם הילדים והילדות משדרות.
לימדנו מתמטיקה, אנגלית ועברית, לפעמים באופן פרטני ולפעמים בקבוצות רב גילאיות. תוך כדי דיברנו. על ה- 7 באוקטובר, על הפינוי מהבית, על החיים במלון ואיפה כל החברים והחברות, את מי הכרנו ומה הילדים והילדות מבקשים לעצמם כשיחזרו הביתה. התחבקנו וצחקנו, שיחקנו משחקי למידה והיינו משענת זמנית אחד לשנייה. 
למדנו רבות מהעשייה במרכז הלמידה ובעקבותיה נולדו פעולות חינוכיות חדשות, חלקן עדין בהתהוות. 

זוהי גם הזדמנות לומר תודה!
לכל המתנדבות והמתנדבים שהגיעו למרכז הלמידה בים המלח מכל קצוות הארץ. 
הייתם שותפים ליצירת רגעים מדהימים עבור כל תלמיד שהגיע למרכז הלמידה והייתם עוגן משמעותי עבורם. 

והנה גם סרטון סיכום קצר, תמונות ופידבקים מהתקופה הבלתי נתפסת הזו: 

קצת מהפידבקים מחחמי הלב שקיבלנו : 

"אילנה היקרה למרות השעה הייתי חייב לומר תודה ענקית על כל מה שאת עושה בשבילנו ממש לא ברור מאליו המון המון תודה מכל תושבי שדרות במלון אנג'וי " "אתם גלגל ההצלה שלי ושל הילדים ואני כל כך כל כך מעריכה את מה שאתם עושים במרכז הלמידה"
"הילדה שלי הבינה בכמה שיעורים במרכז הלמידה , יותר ממנה שהבינה כל השנה בבית הספר"

"שמחה לעדכן שכל העולים חזרו למרכז הקליטה ביום שני. אנחנו בשיגרת חרום והילדים חזרו למסגרות החינוך. תודה בשמי ובשם משפחות הילדים לכל המתנדבים שסייעו לנו בזמן שהותינו בעין גדי. בזכותכם העולים זכו לחוויה נעימה ומלמדת וזכו להכיר את החברה הישראלית במיטבה! בתקווה לימים טובים ושקטים🙏"

"נראה שהעשייה החשובה בהובלתכן קלרה ואילנה משנה כיוון. הצלחתן ליצר מענה חשוב בזמן שהמערכות שהיו צריכות להיות, לא היו שם. נראה שמה שיצרתן מהווה בסיס לגנים שעכשיו מקימים ונקווה שכל המערכות המוסדיות יתחילו לפעול. תודה גדולה על הזכות להכיר את כל הנשים הנהדרות שפגשתי כאן. אני עדיין בסביבה ואם יצטרכו, אשמח לסייע בכל עיניין שצריך. שנדע ימים טובים 🙏🏼"

"בוקר טוב. אתמול בלובי המלון, אלכס מכיתה א היה עם אמא שלו ואחותו שגם תלמידה בקבוצה. הוא ראה אותי מרחוק, הביא אותם לכיוון שלי בעיניים בורקות להגיד שלום. האמא הייתה מלאת תודות לפעילות ההוראה במלון, והריני מעביר כאן את התודות אליכם, לצערי בלי העיניים הבורקות והחיוכים, אז תצטרכו לדמיין.. אילנה יקרה ללא ספק שהמפעל הזה הצליח לכם.

מכתב תודה על מרכז למידה בים המלח לקהילות מפונות

וקצת תמונות שמספרות הכל