לסיכום הזום 

עמותת קדמה משיקה: סדרת שיחות זום קצרות עם נשות ואנשי חינוך אקטיביסטים/ות

זום ראשון: איך משבר הקורונה משפיע על הפערים במערכת החינוך? עם ד"ר שלמה סבירסקי. יום שני 6/4/20 בין השעות 12:00-12:30

משבר הקורונה, על כל האתגרים העצומים שהוא מביא בכל תחומי החיים ולכל שכבות האוכלוסייה, מעצים את הפערים בחברה בין העניים לעשירים, בין הפריפריה למרכז, בין אלה ששווים יותר לאלה ששווים פחות.

התקופה הזו לא קלה לאף אחת ואחד, אבל לתלמידים/ות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ומבתים ואזורים עניים – קשה שבעתיים להתפנות ללמידה.

אנחנו בקדמה נאבקות כבר מעל 24 שנים על החינוך בישראל ככלי לקידום שוויון וצדק חברתי.

הנחת היסוד שלנו היא שחינוך איכותי שווה לכל הוא זכות יסוד חברתית ותנאי בסיסי לגישור פערים ולכינון חברה המבוססת על עקרונות הצדק והשוויון.

במיוחד בימים כאלה של חוסר ודאות וקשיים גדולים – אנחנו בקדמה פועלות במסירות לתת מענה לכל קהילת החינוך שלנו – ממורות/ים שנאלצות/ים להתמודד עם שינויים טכנולוגיים ותעסוקתיים תדירים ובלתי צפויים, ועד תלמידים/ות שהמצב הכלכלי ההולך ומחמיר מרחיק מעליהם יותר מתמיד את חלום תעודת הבגרות, חלום שלתלמידים/ות באזורים מבוססים/ות הוא המובן מאליו.

עמותת קדמה משיקה סדרת שיחות זום עם נשות ואנשי חינוך אקטיביסטים/ות בעלי/ות אג'נדה חברתית כדי להבין כיצד ניתן להמשיך ולהשתמש בחינוך ככלי לקידום השוויון וצמצום הפערים, גם בימי המשבר הנוכחי.

החל מיום שני הקרוב (6/4) נתחיל בסדרה של שיחות זום-אין קצרות וממוקדות עם דמות מרכזית בשדה החינוכי-אקטיביסטי.

השיחות יארכו חצי שעה. מתוכה 20 דקות שיחה עם הדובר/ת, ו-10 דקות לשאלות מהצופות/ים (ניתן לכתוב שאלות בצ'אט של הזום במהלך השיחה).

נעדכן באיוונט, בפייסבוק ובאתר שלנו לגבי יום ושעת השיחה השבועית)

ביום שני הקרוב 6 באפריל 2020 בשעה 12:00 נשוחח עם ד"ר שלמה סבירסקי,

סוציולוג ואקטיביסט ותיק ורב פעלים והישגים:

ממייסדי בי"ס קדמה ועמותת קדמה.

המנהל האקדמי של מרכז אדוה – מכון מחקר המפרסם דו"חות חשובים על מצב האי-שוויון החברתי-כלכלי-מעמדי בארץ.

ממייסדי עמותת הל"ה – הפועלת לקידום מעורבות הורים במערכת החינוך לשיפור הלימודים בשכונות ובעיירות הפיתוח.

כתב ספרים פורצי דרך ומאמרים רבים בתחום האי שוויון הכלכלי-מעמדי בארץ, ביניהם "זרעים של אי שוויון" ו- "לא נחשלים אלא מנוחשלים".

השיחות פתוחות לכולן/ם ומתאימות לכל מי שחינוך וצדק חברתי חשובים לה/ו. השיחות ישודרו בזום בלייב ויהיו זמינות גם אחר כך לצפייה חוזרת באופן חופשי. בזמן השיחה תוכלו לכתוב שאלות בצ'אט של הזום ואת חלקן נעביר בלייב לדובר/ת.

מוזמנות/ים לכתוב לנו במייל רעיונות לדוברים/ות וסוגיות רלוונטיות בחינוך שתרצו שנעסוק בהן בשיחות הבאות: kedma10@netvision.net.il