מסתבר שדרך ספורט אפשר ללמוד הכל, היסטוריה, גיאוגרפיה, אזרחות, אמנות ועוד. ספורט וחברה הוא שיעור שנלמד בנווה חוף, דרכו לומדים התלמידים/ות על החברה בישראל ועל העולם.
השיעור עונה על הצורך להתחבר לתחומי הענין של התלמידים/ות וכך להעלות את הישגיהם הלימודיים, ולעודד חשיבה ביקורתית על החברה. התלמידים/ות חוקרים/ות חוקרים/ות סוגיות של גזענות, זכויות אדם, פמיניזם, הגירה. כמו כן השיעור תרם להקמת קבוצת כדורגל בנות מתוך רצון לשנות את יחסי הכוחות בין בנים לבנות בבית הספר.

עמית בוטבול, מורה ומחנך בנווה חוף ויוזם התכנית על ספורט וחברה

 

קבוצת כדורגל בנות של בית הספר

במסגרת התכנית התקיימה פגישה עם סילבי ז'אן,  הכדורגלנית הישראלית הטובה ביותר בכל הזמנים, שהרצתה בפני קהל תלמידות/ים והצוות החינוכי בבית הספר. את המוטו שלה "אם כבר לחלום, אז לחלום בגדול!" הפנתה לכל ילד וילדה אשר יש להם חלום (לאו דוקא מתחום הספורט), ועודדה אותם להשקיע, להתאמץ ובעיקר להאמין בעצמם כדי לממש אותו. סיפור החיים המרתק של סילבי ז'אן והקריירה המזהירה שלה חרף אינספור הקשיים בהם נתקלה, מעוררים השראה בכל אחד ואחת…
אחת התלמידות ניגשה לסילבי ז'אן וסיפרה שגם היא אוהבת לשחק כדורגל, אך הבנים צוחקים עליה בגלל זה, וסילבי עודדה אותה לא לוותר ולהמשיך לשחק. בעקבות כך, עלה הרעיון להקים קבוצת כדורגל לבנות שאותה מאמנת כיום הכדורגלנית עדי שטיין. בקבוצה כ- 15-20 בנות, המתאמנות כל יום שני אחר הצהרים.

 

ביום האישה הבינלאומי  נערך משחק כדורגל אמהות-בנות…  ומי לדעתכן נצחו?