איך נוכל לעזור לתלמידים/ות שלנו להתחבר לאור שבהם? לראות את הפוטנציאל הגלום בהם?

לפעמים כמה מילים של אמון, דוקא ברגע שהכי פחות מצפים להן, יכולות לעשות את ההבדל הגדול.
הנה דרך שמצאה מורה בארה"ב שלא הצליחה לפרוץ דרך עם אחת התלמידות שלה.היא לא היתה בטוחה שהתלמידה רואה את היכולות והכישורים שהיא זיהתה שיש בה, ולכן כתבה לה מכתב.

"עץ התפוחים"- מכתב לתלמידה יקרה

השבוע פגשתי את אחד האנשים המשמעותיים ביותר שפגשתי בימי חיי. 
אם את תוהה, כן, אני מדברת עליך.
בין אם את רואה את זה או לא, יש בך פוטנציאל עצום עמוק בתוכך.
העולם, הכולל אותי, את היקרים לך בבית, ובמיוחד את המורים שלך, מחכים שתציעי את הגדולה שלך.
ברצוני שתדמייני את עץ התפוחים היפה ביותר בעולם כולו. חשבי כמה הוא גבוה, כמה התפוחים שלו טעימים וכמה ביקורים הוא מקבל בכל יום, רק בגלל שהוא כה מדהים. את יכולה להבין שהעץ לא התפתח במשך לילה אחד. הוא החל עם מספר זרעים, אדמה, קרני שמש ומים.
בדרך כלל, לוקח לעץ תפוחים 3-4 שנים להתפתח. חשבי על עצי התפוחים הגדולים והנפלאים ביותר בעולם, בוודאי לקח להם שנים רבות לצמוח.
את עשויה לתהות מדוע אני מדברת עמך על תפוחים. ובכן, את רואה, את תהיי עץ התפוחים הזה יום אחד.עם זאת, כעת, המורים והאנשים היקרים לך זרעו את זרעי ההזדמנות עבורך בכדי שתפגשי בדברים גדולים. המורים שלך והאנשים היקרים לך מנסים לספק לך אור שמש ומים – ערכים טובים, הכוונה והבנה – כך שתגדלי ותהי חזקה, שלא כמו עצי התפוח שבאים והולכים. זה ייקח שנים רבות להפוך לעץ תפוחים גדול, ועליך לעבוד על כך מדי יום.
אין דרך ברורה להפוך לעץ תפוחים גדול מכיוון שהמסע של כל אדם מבוסס על הבחירות האישיות אותם הוא עושה על בסיס יומי. לכן, אני מאתגרת אותך לקבל החלטות טובות עבורך, ועבור ההשכלה והבריאות שלך. זכרי, את תעמדי למול דברים רבים במהלך חייך, טובים ורעים, אך אינך רוצה להיות האתגר הגדול ביותר שלך. היי התומכת הגדולה ביותר שלך.
אני מקווה שנתיבי חיינו ייפגשו  שוב, אך אם לא, אנא זכרי שאת גדולה ממה שאת יכולה אפילו לדמיין.
כל הטוב, אמוני רוברטסון

קישור למכתב המקורי באנגלית