וואוו, איזה ערב  מרגש היה לנו! זכינו לחגוג יומולדת 80 לד"ר שלמה סבירסקי, או כמו שרבות ורבים כינו אותו "מורנו ורבנו".
וראו איזה פלא, האיש  ורבנו". וראו זה פלא, האיש שהגותו ופועלו בשטח שינו את פני החינוך בארץ ואת תפיסת השוויון בחינוך, חוגג יום הולדת לצד יום החינוך הבינלאומי. חגיגה כפולה.
אחד אחרי השנייה עלו חברים/ות, קולגות, שותפות/ים לעשייה, לספר כיצד שלמה השפיע על חייהם ועל עשייתן, ולברך אותו. שמענו דברים מרגשים, מפתיעים וממלאים. ראינו בכמה נפשות נגע שלמה. שמענו על האומץ שלו, התעוזה, החוכמה, הראייה הבהירה, השותפות וההומור.
אלמוג בהר הקריא את שירו: "שנתיים לפני הרעש" , אבינועם רוק – בוגר בי"ס קדמה – שר לו שירי יומולדת והקדיש לו את "יש בי אהבה" בביצוע מיוחד ומרגש.
השקנו בהתרגשות את "שיחות עם ד"ר שלמה סבירסקי" – פרויקט סדרת הראיונות המצולמים שקיימנו איתו בשנים האחרונות, ובהם הוא מדבר על ההיסטוריה האישית והפוליטית שלו, על כתיבת ספריו המהפכניים, איך הגיע לכתוב ביקורת חברתית כזו, על האתגרים שעמד בפניהם ביחס לפרסום כתביו, ועל המעבר מכתיבה לעשייה בשטח – הקמת ארגונים כמו הל"ה, קדמה ואדווה.
תודה לכל מי שבא/ה, חלק/ה עמנו סיפורים על שלמה, לכל מי שברכ/ה, לכל מי שצפת/ה, לכל מי שבכתה אתנו בהתרגשות, לכל מי ששר/ה. תודה לאריאלה בארי בן ישי שהנחתה באופן מופלא. תודה לכל מי שתרמו לערב להתקיים ולהיות כל כך מוצלח, משמעותי והיסטורי. תודה לברברה סבירסקי על הנוכחות, התמיכה והחיוך.ותודה ענקית לשלמה שלנו. אנחנו אוהבות אותך ומעריכות אותך כל כך.שמחנו לחגוג כולנו יחד, כל הקהילה שלך, כל ה"גיבורות והגיבורים" כמו שאתה קראת לכולנו, לחגוג אותך.
לחיי שנים רבות וטובות. ולחיי המהפכה.

וואו! איזה ערב מרגש היה לנו!
זכינו לחגוג יומולדת 80 לד"ר שלמה סבירסקי, או כמו שרבות ורבים כינו אותו אתמול "מורנו ורבנו". וראו זה פלא, האיש שהגותו ופועלו בשטח שינו את פני החינוך בארץ ואת תפיסת השוויון בחינוך, חוגג יום הולדת לצד יום החינוך הבינלאומי. חגיגה כפולה.
 

ד"ר שלמה סבירסקי הוא סוציולוג, המנהל האקדמי של מרכז אדוה (מכון מחקר חברתי-כלכלי לקידום שוויון וצדק חברתי).
בעבר הרצה באוניברסיטאות חיפה ותל אביב. היה שותף להקמת מיזמים אקדמיים וחברתיים ובהם כתב העת האקדמי 'מחברות למחקר ולביקורת', שהדגיש כתיבה עברית הנגישה לציבור הרחב; ארגון ה.ל.ה., המעודד הורים בשכונות ובעיירות פיתוח למעורבות בבתי הספר; בתי הספר קדמה, שנועדו להעניק חינוך תיכון איכותי על בסיס קהילתי.
סבירסקי הוא המחבר של  ספרים רבים המציגים תפיסה חברתית ביקורתית שמקדמת שוויון וצדק חברתי.