זהו! תם הכנס! היה לנו מרתק, מלהיב, מאתגר, מרענן ומאיר עיניים.

ואיך היה לך?

אחרי שנתיים של קורונה, היה כל כך מרגש ונחוץ לחזור ולהתכנס פנים אל פנים, לב אל לב, ולצלול לתהליך עומק ביחד אתכם/ן. אפילו הביקור של נשיא ארה"ב – על כל השינויים שגרר ברגע האחרון, כולל זה שנאלצנו להעביר חלק מהימים לזום – לא הצליח להוריד לנו את ההתלהבות. זו גם הזדמנות להודות לכולכן/ם על הגמישות סביב השינויים.

כנס הקיץ המסורתי שלנו היה הפעם בנושא: "כשמגדר וחינוך נפגשות: איך לקדם שוויון מגדרי בכיתה ובבית הספר?"

בכנס השתתפו כ-100 מורות ומורים מרחבי הארץ ומתחומי דעת שונים, וביחד עברנו מסע משותף במטרה לקבל כלים והשראה לקידום שוויון מגדרי דרך החינוך, הלכה למעשה.

מורות ומורים שהשתתפו בכנס מספרות/ים:

"אמונה. אם תשאלו אותי למה הסכמתי, לקום באמצע חופש גדול, לנסוע לארבעה ימים לירושלים, בחום, בצל ובעצל, אגיד את זה במילה אחת: "אמונה!" לא לא ידעתי את זה לפני, אבל הרגשתי, ובשבילי זה מספיק. אמונה במחנכת שאני, אמונה באישה שאני, אמונה באינטליגנציה שאני אמונה באמא שאני ואמונה שאני יכולה לשנות כן, אני הקטנה, הבורג יכולה לשנות. מי נתן לי את האמונה? צוות מדהים, צוות "קדמה" שהובילו ארבע ימים נפלאים העוסקים במגדר וחינוך. נתנו לנו את המרצות והמרצים המשובחים והמשובחות ביותר, אותנטים. ואותנטיות, רואים את העולם מהבטן ואכפת להם/ן פשוט אכפת. כל כך הרבה עיניים נפקחו לי מהסקרנות, כן, גם העיניים בגב! תודה לכם/ן ממש! מודה, שמפאת גילי לא יודעת את השמות של כולם/ן, אבל בטוחה שלכל אחת ואחד יש את הרצון, לשנות את העולם! תמשיכו לשלוח לחמכם, בכל מקום שתהיו אני אמצא אותו. תודה"

"ההשתלמות הייתה עבורי משמעותית מאוד, במובן זה שהיא עוררה בי שאלות רבות וכיוונה אותי לאלמנטים שמאפשרים לחשוב בצורה עמוקה על סוגיות מגדריות. קיבלתי כלים, רעיונות רבים ונקודות עוגן. כל אחת ואחת מההרצאות פתחו בפני נתיב חשיבה, ואני מרגישה שהמוח שלי מלא במחשבות וכמו שאילנה אמרה במפגש האחרון, אני צריכה זמן לעכל. ההשתלמות הייתה מיוחדת בדרך שבה הועברה, וחשתי במעין מסע מרתק, שעוצב עם הרבה מחשבה והשקעה בתכנים הטובים ביותר. הצוות הקשוב של קדמה הדהים אותי בניהול אכפתי, רגוע ומקצועי לעילא ולעילא, תוך טיפול בכל בקשה, תקלה, או שינויים שנדרשו. בקבוצה הקטנה היו מנחות נהדרות ומכילות. הרגשתי בנוח והאווירה הטובה הייתה נוכחת בכל המפגשים, מה שאצלי מיד פותח את הראש ואת הלב לחוויות חדשות. כל כך שמחה שהחלטתי להשתתף בכנס! תודה רבה!"

"למדתי המון בכנס הזה. למדתי מההתחלה לא לפחד מן המילה פמיניזם, על שלבי התפתחותו, על הגוונים, והאנשים שמקדמים וקידמו, על החלק הגברי בסיפור, שזה לא חד צדדי ורק לנשים לא טוב, ציפיות החברה מהגברים פוגעות ולא נותנות לממש את הפוטנציאל של בן אדם. בנוסף פגשתי ובזמן קצר הכרתי אנשים עם ברק בעיניים, היה לי עונג לשוחח ולקחת חלק בסדנאות. אני מודה על ההזדמנות להשתתף."

ההשתלמות הייתה עבורי חווייתית ומעשירה ביותר וניכר שהושקעו בה מחשבה, תכנון ומשאבים רבים!!!! המרצות, המרצים ותכני ההרצאות היו מגוונים, רלוונטיים ומרתקים והרחיבו את הידע, את נקודות המבט ואת הפרספקטיבה והתובנות שלי בכל מה שנוגע למגדר ולשוויון מגדרי. הפקתי רבות מן הסדנאות שנערכו בקבוצות קטנות. הכרתי מורות ומורים ממקומות, מגזרים ובתי ספר שונים. נחשפתי לדעות, לתפיסות ולמקרים מגוונים בנושאים של מגדר, שוויון מגדרי, פמיניזם, מסרים סותרים ועוד. הדיונים והמשימות הקבוצתיות שקיימנו גרמו לי להתבונן בעצמי מזווית קצת אחרת, לבדוק עם עצמי היכן אני נמצאת בתוך הסיפור הזה אני מרגישה שההרצאות ובפרט הסדנאות נתנו לי כלים ופרקטיקות שבאמצעותם אוכל לקדם שוויון מגדרי בכיתות ובבית הספר שלי.

"אני נפעמת! זו פעם ראשונה שלי (בכנס קדמה) ושאלתי את עצמי איפה הייתי 10 שנים?? בעבר התחלתי לימודי מגדר לתואר שלישי אך לא המשכתי בזה. הכנס ממש נתן לי חשק לחזור לאקדמיה ולהמשיך ללמוד. כמו כן, קיבלתי רעיונות לפעול בבית הספר. כיף לפגוש עוד נשים שכמוני הנושא של החינוך המגדרי חשוב להן/ם".

"אני יוצא מרוגש ומלא הכרת תודה לכנס שהאיר את עיני. הרגשתי עטוף ושיש מחשבה עמוקה מאחורי כל דקה בהשתלמות, יחד עם גמישות ויכולת התמודדות עם מצבים משתנים ובלתי צפויים (כמו ביקור ביידן). אשמח להמשיך להתעמק בנושא המגדר מתוך רצון להיטיב גם בעבודה וגם בחיי המשפחתיים והאישיים".

"היה מאוד מעניין ומרענן להכיר את מגוון המורים שמתעניינים בהטמעת המגדר במערכות החינוך, השיחות שהיו בהפסקות עם כאלו שמכירה ועם כאלו שרק הכרתי. כמו כן, הסדנאות היו מאוד משמעותיות. הרגשתי שאני יכולה לעבד רגשית את החלקים התאורטיים, לשתף ולשמוע מחשבות ורגשות של מורות אחרות. הרגשתי שהכנס נבנה מתוך אהבה, נתינה ושמחה של נשים שמתקיימים ביניהן יחסי אחיות. זה מאוד השפיע על האווירה הנינוחה, האכפתית והאמפתית. אהבתי את המחברת שקיבלתי. יש בה אוסף של טקסטים נפלאים והחלוקה של הדפים לפי הרצאות וסדנאות עושה סדר בראש ומעודדת כתיבה וסיכום. תודה לצוות הנפלא, נתראה בשנה הבאה (: "

♥ שימו לב  ♥

אנחנו מתכננות לערוך במהלך השנה הקרובה ימי מפגש, העמקה ולימוד בנושא מגדר.

המפגשים יהיו בני יום אחד, מפוזרים ע"פ השנה, וכל יום יהיה ממוקד בנושא אחד.

הרשמו לעלון שלנו כדי לקבל עדכונים:

ולסיכום - תמונות:

 

אנחנו מזמינות אותך לכנס מרתק! כנס סדנאי וחוויתי כמיטב המסורת של קדמה בו נלמד ביחד להתבונן על הכיתה ועל עצמנו במשקפיים מגדריים
ואיך לפעול כדי להניע תהליכים של שוויון מגדרי ותודעה מגדרית בקרב התלמידים והתלמידות שלנו.

 מתי ואיפה? 

4 ימים מלאים בביה"ס קדמה בירושלים

 יום שלישי    5.7.22  •  8:30-16:00

יום רביעי  •  6.7.22  •  8:30-16:00

  יום רביעי  •  13.7.22  •  8:30-16:00

   יום חמישי  •  14.7.22  •  8:30-16:00

למה לבוא לכנס?

זו הזדמנות להעמיק את הידע שלך במגדר ואת אפשרויות הפעולה שלך בכיתה ובביה"ס.

להשתתף בסדנאות חוויתיות ופרקטיות לצד הרצאות מעשירות.

להיפגש עם עשרות מורות ומורים שמשתפים/ות ברעיונות, תובנות, חוויות וידע.

לקבל השראה וכלים ולמלא מצברים.

להתפתח מבחינה מקצועית ולחזק את התפיסה והאג'נדה שלי כמורה. 

לקבל גמול השתלמות (כל המסלולים).

להינות מאוירה טובה, חגיגית ושמחה כמו שקיימת תמיד בכנסים שלנו!


מספר המקומות מוגבל! מהר/י להבטיח את מקומך

ההרשמה דרך פסג"ה מנח"י ירושלים בעלות של 15 ש"ח בלבד (מספר ההשתלמות: 468)

*חשוב: גם מי שאינם/ן ממערכת החינוך, וגם מי שלא צריכות/ים גמולים, חייבות/ים בהרשמה בפסג"ה.* 

ניתן לקבל סיוע בהרשמה במזכירות הפסג"ה 02-6233888


תכנית הכנס המלאה: 

איך זה נראה? הנה כמה תמונות שיעשו לך חשק: 

ומה מספרים/ות המשתתפות/ים מהכנסים הקודמים?

"פגשתי כל כך הרבה מורות שזוהרות מרוב שפע. 
נשים חזקות, מובילות, מחוברות לעצמן, לפרקטיקות עבודה חדשניות שמחוברות לתפיסה הפדגוגית, לזהות שלהן, לשפה, למגדר ולקהילה בה הן פועלות. 
הן לא רק מעוררות השראה אלא מפעפעות כמו מעיין נובע פלגים של תאוות עשייה ופתאום באמצע הקטמונים מצאתי מעיין פדגוגי נובע בלב של מדבר ואבן. 
תודה!"

גלעד שמילוביץ

מנהל ביה"ס בן גוריון רמלה

"כנס מרשים ביותר. ניכר שנעשתה עבודת הכנה מקדימה רצינית ביותר. ניכר היה על עבודת שיתוף בצוות כולו – סנכרון, מעברים, מתודות וחדשנות תפיסתית – כל הכבוד! מעבר לכך, כבר בראשית הדרך – קבלת הקהל/ האורחים מרגע ההתקשרות הראשונית ועד לסוף המפגש – הכל נועם, כיבודים ומרחבי פעולה… אקלקטיות בתוכן ובאופן. נוצרה תשוקה רבה ועוררות ליצירתיות מחשבתית מעשירה!!"

אביב הורמן

מחנכת כיתה א', ביה"ס לב העמק, נאות מדרכי

 

"לאילנה ולכל הצוות בקדמה, זה עתה שבנו מהכנס המופלא בנושא שירה, שרקחתן עבורנו לכבוד החג, שהיו בו אור, חום, מחשבה, עומק ורגש.
כך היה עבורנו כנס זה היום, משאב מעורר השראה, מסלול המראה לאין סוף. תודה מעומק הלב."

אורנה ארגואטי ונילי וקנין 

ביה"ס המתמיד רמת גן

"הכנס הפגיש אותי עם מורים חושבים, אבל מעבר לזה הוא טען אותי במטען של מושגים ודוגמאות שימשיכו לגרום לי לחשוב במשך שנת הלימודים הקרובה. המון חומר למחשבה גם מתוך התיאוריות וגם מתוך הניסיון של הא/נשים ששיתפו מעצמם ומעבודתם. ברוחי אני עדיין נמצאת בכנס, מציגה רעיונות לקולגות ובתוך עצמי מרגישה שנובטים בי הרבה רעיונות לשינויים. הכנס היה נפלא!!!"

רימונה פאול

מורה ורכזת בתיכון האקדמיה למוזיקה בירושלים.

""משנה לשנה אני מעשיר את ארגז הכלים שלי ויוצא מלא מרץ ומוטיבציה לפעולה בשטח. מבקש להודות לכם על המעשה המתמשך הנובע מן הלב והאמונה שניתן כאן לשנות משהו. תודה שהזכרתם לי שזה אפשרי."

 

 
 

יורם פריד

רכז חברתי, מורה להיסטוריה ומחנך, ביה"ס חוף הכרמל מעגן מיכאל

"בכנס למדתי ונפתחתי למגוון רב של אנשים ושל דעות. כמעט כל הרצאה או סדנא ששמעתי, חשבתי שהייתי רוצה להביא אותה לבית הספר שלי, וכמה חשוב שכל המורים והמחנכים ישמעו וייחשפו לה."

אביבה גולן

מורה ומחנכת כיתה א' בביה"ס הדמוקרטי חדרה.