השבוע הסתיים כנס קדמה השנתי שלנו – הכנס השני של קדמה בנושא מגדר וחינוך! 🥳

התמקדנו בנושאים ובתכנים פחות מדוברים במערכת החינוך. כאלה שזיהינו צורך לדבר עליהם כי הם מעסיקים את התלמידות והתלמידים שלנו יום-יום.

 

והנה תגובה שריגשה אותנו במיוחד 🥹

"הכנס של קדמה גרם לי לגאווה רבה ותחושת אחריות. גאווה שאני עובדת במקצוע חשוב כל כך עם פוטנציאל גדול כל כך לנגיעה בחיי בני אדם והשפעה לטובה, ושלח אותי להרבה מחשבה על האחריות שלי לראות את כל התלמידות והתלמידים שלי, להביא שאלות ביקורתיות לכיתה ולהיות אמיצה להביע עמדה ביקורתית בצוות."

נגה הרפז, רכזת פדגוגית ומחכנת. עירוני א', ת"א 

אז מה היה לנו בכנס?

👈 ביום הראשון פתחנו בנושא החם – מגדר ברשתות החברתיות.

👈 ביום השני דברנו על בנים, ולמדנו על ההסללה המגדרית שהם עוברים.

👈 ביום השלישי הכרנו את הרצף המגדרי ונחשפנו למונחים וגם לחוויות חיים של א.נשים על הרצף המגדרי (וגם למדנו למה נקודה יותר טובה מקו נטוי…).

👈 היום הרביעי היה יום של הצטלבויות: התמקדנו בהצטלבות של מגדר עם הקהילה האתיופית ובהצטלבות של מגדר וא.נשים עם מוגבלות נפשית.
👈 חתמנו את הכנס ביום שהתמקד ביישומים בחינוך ובו בדקנו את עצמנו ואת ההטיות המגדריות שלנו וגם נחשפנו למחקר פמיניסטי של החינוך הגופני.

👈 במהלך הכנס חגגנו גם את השקת הספר החדש שלנו "מגדר בדיאלוג – מדריך פעילויות למורה"
 
התמהיל העשיר והמגוון של ההרצאות בתוספת המעטפת של סדנאות העיבוד בקבוצות הקטנות וכל זאת יחד עם מורות ומורים בעלות.י תשוקה ואג'נדה חברתית יצרו (גם הפעם) את הקסם המיוחד ומעורר ההשראה של כנס קדמה שלנו ✨💛✨
 

אנחנו רוצות להודות לכל מי שהגיע.ה להפרות אותנו בידע וניסיון, ולכל מי שהקדיש.ה זמן ללמידה משותפת. מקוות להתראות בכנס הבא! 😍

מורות ומורים שהשתתפו בכנס מספרות/ים:

פעם ראשונה שאני מגיעה לכנסים שלכם. נפתח בפני עולם חדש, אני מרגישה שנדלק אצלי ניצוץ של תשוקה (שאני מרגישה שכבתה אצלי במהלך העבודה במערכת החינוך) המפגש עם כל מי שלקח.ה חלק בכנס האיר לי תקווה מחודשת במערכת החינוך ובמה שאני יכולה לתת.

כנס ברמה מאוד גבוהה, חוויה מרוממת, מלמדת, מעצימה. שילוב מאוזן בין למידה לשיח רגשי. מרחב למורים ומורות להביע את עצמן, להביא את היום-יום שלהן.ם. הרצאות מרתקות, כלים פרקטיים לעבודה בבית הספר. תודה רבה רבה!

כמו בכל כנס של עמותת קדמה, התכנים מדהימים ורלוונטיים, פותחים את הראש ומזמינים למחשבה ועשייה חינוכית פורצת דרך. ההקפדה על כל פרט, ההתייחסות לביטויים רגשיים, אקדמיים וחברתיים הופכת את ההשלמויות להכי טובות שהייתי בהם. מחכה כבר לכנס הבא!

השתלמות יוצאת דופן בשילוב המנצח שבין עומק אינטלקטואלי, רעיוני ומחקרי, לבין מרחב רגשי - חברתי כל כך משמעותי שנוצר בסדנאות ונותן מקום חשוב לעיבוד, העמקה ומפגש עם נשים מעוררות השראה נוספות. תודה!

לגלות שאני לא לבד. שיש שם עוד נשים (וחברים) שרואות ורוצות לשנות, מבינות את הצורך. נשון שההרצאות גם מאירות בכל פעם את הפער ואת המרחק המנטלי, מציף את ההתמודדויות ואת הדרך הארוכה שעדיין יש לעשות. אבל היחד שנוצר נותן תקווה. תודה!

תמונות מהכנס האחרון:

ומה מספרים/ות המשתתפות/ים מהכנסים הקודמים?

"למדתי המון בכנס הזה. למדתי מההתחלה לא לפחד מן המילה פמיניזם, על שלבי התפתחותו, על הגוונים, והאנשים שמקדמים וקידמו, על החלק הגברי בסיפור, שזה לא חד צדדי ורק לנשים לא טוב, ציפיות החברה מהגברים פוגעות ולא נותנות לממש את הפוטנציאל של בן אדם.
בנוסף פגשתי ובזמן קצר הכרתי אנשים עם ברק בעיניים, היה לי עונג לשוחח ולקחת חלק בסדנאות.
אני מודה על ההזדמנות להשתתף."

אנונימית 

"אני נפעמת! זו פעם ראשונה שלי (בכנס קדמה) ושאלתי את עצמי איפה הייתי 10 שנים?? בעבר התחלתי לימודי מגדר לתואר שלישי אך לא המשכתי בזה. הכנס ממש נתן לי חשק לחזור לאקדמיה ולהמשיך. כמו כן, קיבלתי רעיונות לפעול בבית הספר. כיף לפגוש עוד נשים שכמוני הנושא של החינוך המגדרי חשוב להן/ם".

מורן אפלבוים דברן, יועצת חינוכית,

ביה"ס החקלאי אורט פרדס חנה​

"אני יוצא מרוגש ומלא הכרת תודה לכנס שהאיר את עיני. הרגשתי עטוף ושיש מחשבה עמוקה מאחורי כל דקה בהשתלמות, יחד עם גמישות ויכולת התמודדות עם מצבים משתנים ובלתי צפויים (כמו ביקור ביידן). אשמח להמשיך להתעמק בנושא המגדר מתוך רצון להיטיב גם בעבודה וגם בחיי המשפחתיים והאישיים".

 

איתי כהן, מטפל ריגשי, ירושלים

הרגשתי שהכנס נבנה מתוך אהבה, נתינה ושמחה של נשים שמתקיימים ביניהן יחסי אחיות. זה מאוד השפיע על האווירה הנינוחה, האכפתית והאמפתית. אהבתי את המחברת שקיבלתי. יש בה אוסף של טקסטים נפלאים והחלוקה של הדפים לפי הרצאות וסדנאות עושה סדר בראש ומעודדת כתיבה וסיכום.
תודה לצוות הנפלא, נתראה בשנה הבאה (: 

אורנה זקן הלר – מורה לאמנות ואקטיביסטית פמיניסטית מזרחית​

ניפגש בכנס הבא