הקורונה עושה גם לנו בית ספר, ובעמותת קדמה אנו מחשבות מסלול מחדש ומתאימות את עצמנו למצב. לשם כך יצרנו כאן, באתר עמותת קדמה אתר-קטן (מיני סייט), שיתעדכן כל הזמן בתכנים רלוונטיים. 

עמותת קדמה ממשיכה ומקדמת שוויון וצדק חברתי בחינוך גם במצבי חירום ומשבר. אנחנו עסוקות בשאלות על ההשלכות של משבר הקורונה על החינוך בקרב אוכלוסיות שונות ועל הקבוצות המוחלשות יותר בחברה. אמנם הקורונה פוגעת בכולנו, אך אי השוויון בחינוך אינו נעלם. כשמערכת החינוך עוברת ללמידה מרחוק שתלויה באמצעים טכנולוגיים, ישנן קבוצות שאין להן נגישות לאמצעים אלו. אי השוויון מתבטא גם בהבדלים בין מי שהוריהם פנויים (פיסית ורגשית) לסייע להן/ם בלמידה, לבין אלו שלא יוכלו להיעזר בהורים. התלמידות/ים החלשות/ים יותר מועדות/ים יותר לפגיעה מהיעדר התמיכה הבית ספרית והקשר הקרוב עם המורה, ובשל כל אלו הפערים בין התלמידות/ים עלולים להתרחב ולהעמיק. לעומת זאת ייתכן שישנן הזדמנויות דוקא בתקופה זו לייצר מענים שונים לקבוצות שונות, ולהגדיר סדרי עדיפויות שונים, בהם הציונים פחות משחקים תפקיד, ומתאפשרת למידה אחרת לא רק במדיום אלא גם במסרים ובערכים.

 

אודות קדמה

קדמה היא עמותה חינוכית-חברתית הפועלת למען שוויון וצדק חברתי בישראל בדרך של חינוך. העמותה מלווה ותומכת בבתי ספר איכותיים הפועלים בקהילה עם זיקה למסורת ולתרבות של התלמידות/ים, ועם תפיסת עולם חברתית-שוויונית. כמו כן, העמותה מפתחת חומרי למידה עם אג’נדה של צדק חברתי, ומכשירה מורות/ים המאמינות/ים בשינוי חברתי בדרך של חינוך.

איך תרצה/י לקבל את התכנים שלנו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *